• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τα μπόνους από τις εταιρείες που τα προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά

Γαλλικό over διπλασιασμού

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπαιζε από το 2ο λεπτό με παίκτη παραπάνω χθες, στην υποδοχή της Σαουθάμπτον. Το ματς το είχε τελειώσει από το ημίχρονο, όταν έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Δεν έδειξε όμως καμία διάθεση να κατεβάσει το γκάζι, αποτελειώνοντας μάλιστα την αντίπαλό της με τρία γκολ μετά το 86’ και αφού πρώτα εκείνη είχε μείνει με 9 παίκτες.

Το αιώνιο ερώτημα αν έπρεπε να σεβαστεί τον αντίπαλο ή να συνεχίσει να παίζει στο maximum πλανάται μετά το 9-0. Απίστευτο και όμως αληθινό, η Σαουθάμπτον χάνει δεύτερη φορά με 9-0 σε λίγα χρόνια, καθώς είχε προηγηθεί παρόμοια ταπείνωση από τη Λέστερ τον Οκτώβριο του 2019.

Φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει και ένα ρεκόρ για την ομάδα του Σόλσκιερ, αφού για πρώτη φορά στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ είχε επτά διαφορετικούς σκόρερ σε ένα παιχνίδι.

Μια κόκκινη έκρινε και το Γουλβς-Αρσεναλ, με την ομάδα του Αρτέτα να κάνει υποδειγματικό πρώτο μέρος, αλλά ένα πέναλτι του Νταβίντ Λουίζ στις καθυστερήσεις φέρνει από το πουθενά το 1-1 και το αριθμητικό μειονέκτημα, που τελικά οδήγησε στην ήττα.

Με πέντε ματς συνεχίζεται απόψε η δράση στην Πρέμιερ Λιγκ, με φουλ αγωνιστική στη Γαλλία και αγώνες Κυπέλλου σε Γερμανία, Ιταλία, Ισπανία και Ελλάδα. Από κοντά αναμετρήσεις για Σκωτία, Ελβετία, Τουρκιά κάνουν αρκετά ενδιαφέρον το κουπόνι της βραδιάς.

Η επιλογή της Ημέρας

Από την εμβόλιμη αγωνιστική στη Γαλλία κρατάμε το over στο Ρεν-Λοριάν.

Η γηπεδούχος με ημέρες ξεκούρασης, μετά την αναβολή του παιχνιδιού με τη Μαρσέιγ λόγω επεισοδίων στην αντίπαλό της. Με χρόνο να ανακτήσει δυνάμεις, σε ένα ματς από αυτά που θα ψάξει από νωρίς γκολ και νίκη.

Η Λοριάν θεωρητικά με τον Πελισιέ είναι μια ομάδα που δίνει βάρος στην άμυνα, αλλά τη δεδομένη στιγμή ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Για διάφορους λόγους τα τελευταία παιχνίδια της έχουν ξεφύγει πολύ στο σκορ, με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή να μετρά έξι συνεχόμενα over και επτά στα οκτώ τελευταία.

Ερχόμενη από δύο σερί τρίποντα με ανατροπή, με πλέον πρόσφατο το τρομερό 3-2 επί της Παρί Σεν Ζερμέν, έχει το μομέντουμ να πάει σε ματς που δεν θα κυλήσει γύρω από το 0-0.