Site icon betmarket.com.cy

Με ειδικό στοίχημα στο Conference League

Αστοχη αποδείχτηκε η εκτίμησή μου για το «διπλό» των πιτσιρικάδων της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Αγγλικό Τρόφι την περασμένη Τρίτη.

Η Λίνκολν ήταν αρκετά ανώτερη, κατόρθωσε να καθαρίσει νωρίς την αναμέτρηση, με τους πιτσιρικάδες να βγάζουν αντίδραση μετά το 3-0 και να μειώνουν σε 3-2, αλλά ήταν ήδη πολύ αργά.

Αντβέρπ – Ομόνοια

Το σκορ του πρώτου αγώνα (4-2) είναι ενδεικτικό του τι πρέπει να αναμένουμε από την σημερινή αναμέτρηση.

Η Αντβέρπ είναι άκρως επιθετικό σύνολο και η ανάγκη για νίκη με τουλάχιστον δύο τέρματα πιθανότατα να οδηγήσει σε έναν αγώνα με τρελό ρυθμό.

Η Ομόνοια θεωρώ πως θα βρει τρόπο να εκμεταλλευτεί τα κενά που θα αφήσουν οι Βέλγοι στην άμυνά τους για να σκοράρει. Αλλωστε, το έπραξε 4 φορές στην αναμέτρηση της περασμένης εβδομάδας.

Η αρχική σκέψη ήταν το over3.5 στο 2.75, αλλά οι απουσίες δημιουργούν δεύτερες σκέψεις. Ειδικά, αυτές των Φίσερ και Φρέι στην γηπεδούχο είναι ιδιαίτερα σημαντικές για την μεσοεπιθετική λειτουργία τους.

Επίσης, διατηρώ ενστάσεις και για την ψαλίδα του σετ. Δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση άνω του 4.00 το «διπλό» (και αυτό με βάση το προβάδισμα των δύο τερμάτων που έχει αποκτήσει), την στιγμή που παίζει στο 5.50.

Σλόβαν Μπρατισλάβας – Ολυμπιακός

Ένα 90λεπτο μακριά από τους ομίλους ο Ολυμπιακός, σε μία αναμέτρηση που μοιάζει τυπική διαδικασία. Η ποιοτική τους διαφορά φάνηκε από τον πρώτο αγώνα, με το στοιχηματικό ενδιαφέρον εδώ να βρίσκεται στις τιμές του under.

Δεν θεωρώ πως ο Ολυμπιακός θα ανοίξει τον ρυθμό, αλλά θα προσπαθήσει να τον ελέγξει και να πετύχει ένα τέρμα ώστε να «σκοτώσει» και την παραμικρή ελπίδα των Σλοβάκων.

Ένα τέρμα των Ερυθρόλευκων πιθανότατα θα κόψει και τον ρυθμό μαζί με τα όνειρα των γηπεδούχων. Σκέψεις και για το no goal στο 2.20, αλλά και το combo: Χ2&under3.5 στο 1.80 του Stoiximan.

Χάμαρμπι – Βασιλεία

Ακόμα μία αναμέτρηση που υπόσχεται γκολ στο σημερινό πρόγραμμα. Μετά την ήττα με 3-1 στην Ελβετία, η Χάμαρμπι δεν έχει άλλη επιλογή από το να επιτεθεί.

Η Βασιλεία δεν είναι ομάδα που ξέρει να παίζει άμυνα, κάτι που φάνηκε και στο τελευταίο της παιχνίδι για το εγχώριο πρωτάθλημα.

Οι Σουηδοί δυσκολεύονται πολύ να κρατήσουν το μηδέν εντός έδρας (μόλις σε ένα από τα 9 τελευταία τα κατάφεραν), αλλά σκοράρουν με άνεση.

Πιθανό goal/goal+over σε τιμές κοντά στο 1.85. Θα πάρω ένα παραπάνω ρίσκο και θα πάω με το goal/goal ημίχρονο στο 3.75.