Site icon betmarket.com.cy

Ένα καλοπληρωμένο διπλό και ποντάρισμα στα γκολ

Χαιρετώ! Η Σέλτικ προηγήθηκε με 0-2 μας πλήρωσε χάρη στην πρώιμη αλλά στην συνέχεια η Μπέτις ήταν καταιγιστική και γύρισε το παιχνίδι τούμπα σχετικά εύκολα.

Η Ταλίν ήταν αρκετά μέτρια και δικαίως ηττήθηκε από την Γάνδη, σε ένα ματς που θα μπορούσε να δεχτεί πολλά παραπάνω τέρματα βάση ευκαιριών από πλευράς Βέλγων.

Πλούσιο σε αναμετρήσεις και σήμερα το κουπόνι. Θέλει τώρα λίγο προσοχή καθώς μεσοβδόμαδα ακολουθούν εμβόλιμες σε Ισπανία, Ιταλία αλλά και Γαλλία. Στη σημερινή στήλη θα με απασχολήσουν κυρίως τα γκολ αλλά υπάρχει και μία αναμέτρηση στην Λα Λίγκα που αξίζει να ασχοληθώ περαιτέρω.

Τρομερό πρόβλημα στην αμυντική της συμπεριφορά η Θέλτα

Θέλτα-Κάντιθ: Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει γευτεί το νέκταρ της νίκης, με την Θέλτα να έχει 3 ήττες στα τελευταία 4 παιχνίδια της ενώ εντός έδρας ηττήθηκε και στις δύο αναμετρήσεις που έδωσε. Το πρόβλημα είναι στο αμυντικό της τρανζίσιον αφού δημιουργούνται αρκετοί κενοί χώροι στα μετόπισθεν, ειδικά όταν έχει βγει μπροστά και αναζητά το γκολ.

Η Κάντιθ σε φιλοσοφία είναι ίδια με την περσινή ομάδα, σκληροτράχηλο σύνολο το οποίο κοιτάζει πρώτα να μην χάσει και αν καταφέρει να βρει το γκολ στην αντεπίθεση, μπορεί να ζορίσει τον οποιοδήποτε αντίπαλο.

Ο Κουδέτ της Θέλτα είναι επιθετικογενείς προπονητής και δεν πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει τώρα για να πάρει την νίκη. Θα συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο όπως έκανε και παλιότερα στον πάγκο της Ιντερνασιονάλ που βρισκόταν.
Η φιλοξενούμενη είναι ικανή να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τα αμυντικά κενά της γηπεδούχου ομάδας και αν προηγηθεί το πράγμα θα δυσκολέψει αισθητά για την γηπεδούχο ομάδα.

Όπως καταλαβαίνετε το διπλό σε καμία περίπτωση δεν είναι για 7,00 αλλά επειδή η Κάντιθ έχει και μια τάση προς τις ισοπαλίες θα πάω στο 2DNB σε απόδοση 5,00.

Χύμα στο κύμα

Κομπρεσάλ-Ουατσιπάτο: Σύγκρουση δύο ομάδων που παίζουν χύμα στο κύμα, με άγνοια κινδύνου και επιθέσεις φωτιά. Η Ουατσιπάτο έρχεται από 4 Over 2,5 στις τελευταίες 5 αναμετρήσεις της, ενώ η γηπεδούχος ομάδα από δύο σερί GG + Over 2,5.

Η Κομπρεσάλ είναι από τις ομάδες που εδρεύουν σε μεγάλο υψόμετρο και συνήθως το εκμεταλλεύεται αυτό στο έπακρο παίζοντας από το πρώτο λεπτό για να πάρει τον ρόλο του οδηγού στο παιχνίδι.
Η φιλοξενούμενη ομάδα είναι εκρηκτική όταν βρει χώρους στην αντεπίθεση και διαθέτει την ποιότητα για να ματώσει το αντίπαλο πλεκτό, καθόλου τυχαίο ότι έχει δυο Over 3,5 στις τελευταίες 3 αναμετρήσεις της μακριά από το σπίτι της.

Οι τιμές στα γκολ είναι αρκετά υποψιασμένες λέω να δοκιμάσω το GG ημιχρόνου στο εξαιρετικό 4,50.

Δεν την παίρνει να παίξει συντηρητικά

Κονφιάνκα-Σαμπαϊο Κορέα: Η Κονφιάνκα είναι σε πολύ δύσκολη θέση, αγνοεί την νίκη ενάμιση μήνα κοντά και η παραμονή της έχει αρχίσει να δείχνει κάτι το ακατόρθωτο. Βέβαια ακόμα ελπίζει μαθηματικά και κυνηγά σε κάθε παιχνίδι την νίκη. Στα θετικά ότι κρατάει επαφή με το αντίπαλο πλεκτό σκοράροντας σταθερά εδώ και τρία σερί παιχνίδια.

Η Σαμπαϊό είναι από τις ευχάριστες εκπλήξεις της κατηγορίας φέτος, δεν φοβάται καμία ομάδα και προσαρμόζει το παιχνίδι της ανάλογα τον αντίπαλο. Εκτός έδρας έχει δυο σερί GG+Over 3,5 με την επίθεση της να έχει σκοράρει μίνιμουμ δύο γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια μακριά από το Μαρανχάο.

Εδώ τόσο το Over όσο και το GG βρίσκονται σε αποδόσεις διπλασιασμού, με το GG ημιχρόνου όμως να βρίσκεται στο εξωπραγματικό 6,00.
Δεν μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια σε τέτοια τιμή και θα μπει στο παιχνίδι μου.

Το παιχνίδι μου

Μονά

17/9 – 17:00 – Κομπρεσάλ-Ουατσιπάτο – GG πρώτου ημιχρόνου(4,50) επί 5 μονάδες στην Bet365

17/9 – 22:00 – Θέλτα-Κάντιθ – 2DNB(4,50) επί 8 μονάδες στη Winmasters

18/9 – 02:30 – Κονφιάνκα-Σαμπαϊό Κορέα – GG πρώτου ημιχρόνου(6,00) επί 3,5 μονάδες στην Bet365