Site icon betmarket.com.cy

Δύο ειδικά στοιχήματα στο Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτετ

Καλή σας μέρα. Τραυματίστηκε ο Πάμπλο Μάρι της Άρσεναλ νωρίς νωρίς στο παιχνίδι απέναντι στην Σίτι, μπήκε μέσα ο Λουίζ και κατέστρεψε ότι είχαμε αναλύσει και ποντάρει πριν από τον αγώνα. Δεν πάιζει σωστά άμυνα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, να το 1-0, μετά στο 2ο ημίχρονο κάνει πέναλτι, παίρνει απευθείας κόκκινη και να το 2-0. Πριν από όλα αυτά έβλεπα πως η Άρσεναλ μπορούσε, αλλά μετά τις δύο πρώτες αλλαγές της εκεί όλα άλλαξαν και ούτε σουτ στον στόχο δεν είχε η ομάδα.

Απόψε έχουμε άλλο ένα ντέρμπι στην Premier League. Η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο θα φιλοξενήσει την Μάντσεστερ του Σόλσιαερ.

Η Τότεναμ θα έχει ξανά στην εντεκάδα της μετά από πολύ καιρό τον Χάρι Κέιν. Αυτό από μόνο του είναι ένα πολύ θετικό σενάριο για ομάδα με πολλά προβλήματα στο επιθετικό κομμάτι. Ο Χάρι Κέιν έχει xGoals στο 8,11 ενώ σκόραρε 11 γκολ και αυτή είναι η Πέμπτη σαιζόν που καταφέρνει να ξεπεράσει τον μέσο όρο των xGoals του. Τρομερό στατιστικό. Όμως επειδή το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα και ο Κέιν δεν παίζει μόνος του οι «Πετινοί» έχουν πρόβλημα. Πριν την διακοπή η ομάδα έτρεχε ένα σερί 6 αγώνων, σε όλες τις διοργανώσεις, χωρίς νίκη. Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις μια διακοπή κάνει καλό. Αυτή η διακοπή όμως ήταν κάτι άλλο και όχι μια συνηθισμένη διακοπή. Η Τότεναμ άλλαξε πολλά κατά την περίοδο του Μουρίνιο στον πάγκο. Πολλά συστήματα, διαφορετική τακτική και έτσι η ομάδα δεν προσπάθησε να τελειοποιήσει κάτι συγκεκριμένο.

Η Μαν. Γιουνάιτετ ήταν αρκετά καλή πριν από την διακοπή, άρχισε να βρίσκει την ταυτότητα της ενώ ο προπονητής της ομάδας άρχισε να γίνεται επιπέδου Premier League. Έχει βελτιωθεί αρκετά ενώ στα δύο τελευταία ντέρμπι που έδωσε κέρδισε Σίτι και Τσέλσι με σκορ 2-0. Φέτος σκόραρε 7 γκολ εκτός περιοχής η ομάδα, κάτι που βοήθησε αρκετά και ο Μπρούνο Φερνάντες. Έτσι κι’ αλλιώς δοκιμάζει τα σουτ η ομάδα μιας και το 47% των τελικών της προσπαθειών είναι έξω από το κουτί. Πιθανό να το δούμε και απόψε αυτό, ειδικά αν δούμε κλασσική άμυνα Μουρίνιο από την Τότεναμ. Στα 12,00 πάντως το να σκοράρει ο Φερνάντες εκτός περιοχής.

Ένα κακό στατιστικό της φετινής Μάντσεστερ είναι τα αμυντικά της στημένα. Είναι κακή στις εναέριες μονομαχίες και αυτό φαίνεται από 9 γκολ που δέχτηκε από στημένα. Μόνο δύο ομάδες είναι χειρότερες από την Γιουνάιτετ σε αυτό το κομμάτι. Ο Αλντερβάιλερντ της Τότεναμ είναι πολύ καλός στις εναέριες μονομαχίες. Δεν σκοράρει συχνά αλλά φτιάχνει τελικές προσπάθειες με το κεφάλι. Στα 25,00 αξίζει την επιλογή να σκοράρει με κεφαλιά.

Αυτά από το αποψινό παιχνίδι. Καλή μας τύχη!

Το παιχνίδι μου

Μονά:
19/06, 22:15 – Τότεναμ – Μάντσεστερ Γ.: -Φερνάντες, γκολ εκτός περιοχής- 12.00 *5 μονάδες
19/06, 22:15 – Τότεναμ – Μάντσεστερ Γ.: – Αλντερβάιλερντ, γκολ με κεφάλι- 25.00 *3 μονάδες

Αρχική Κάβα: 2000,00 μονάδες
Επιστροφές: 0,00 μονάδες
Υπόλοιπο: 1680,00 μονάδες
Ανοιχτά πονταρίσματα: 8,00 μονάδες